niedziela, 11 czerwca 2017

"Za zamkniętymi drzwiami" - B. A. Paris

Autor: B. A. Pars
Tytuł: "Za zamkniętymi drzwiami"
Wydawnictwo: Albatros
Liczba stron: 302
Ocena: 6/10

Macie czasem tak, że nie możecie żadnej książki skończyć, jakoś Wam czytanie kompletnie nie idzie? Ja tak niedawno miałam i przez miesiąc nic nie mogłam przeczytać. Stwierdziłam więc, że sięgnę po polecaną wszędzie książkę.

Powieść jest podzielona na dwie płaszczyzny czasowe: "teraz" i "kiedyś". Z nich dowiadujemy się, w jaki to sposób Grace poznała Jacka i jakim cudem udało jej się w to wszystko wplątać. Powiem w co, bo opisy książki to zdradzają. Mianowicie Jack jest psychopatą, który lubi znęcać się nad słabszymi. Ale czemu wybrał akurat Grace? Czemu kobieta od niego nie ucieknie? Dowiecie się sami.
Pomysł dobry i odpowiadający na zapotrzebowanie, bo dreszczowce teraz się dobrze sprzedają, a i tematy trudne przechodzą powoli do literatury popularnej. Autorka ma też jakąś naturalną zdolność budowania napięcia. Niby nie ma tam nic przerażającego, a jednak czułam to, co prawdopodobnie główna bohaterka - ciągłe osaczenie, niemożność wyjścia z chorej sytuacji.
Największy zarzut? Za mało rozbudowana warstwa psychologiczna. Ten temat aż się prosi o rozwinięcie wątku. Po lekturze czułam spory niedosyt i jakoś za mało mi było wszystkiego. Jedna czy dwie sytuacje wydawały mi się trochę przekombinowane, ale nie było to rażące i wszystko się jednak układało w spójną całość.
Polecam, bo po pierwsze głośno o tej pozycji i warto samemu wyrobić sobie opinię. No i po drugie, ale chyba ważniejsze - to naprawdę wciąga!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz