wtorek, 31 stycznia 2017

"Sama. Listy z piwnicy" - G. Kasdepke

Autor: Grzegorz Kasdepke
Tytuł: "Sama. Listy z piwnicy"
Wydawnictwo: MUZA
Liczba stron: 32
Ocena: 5/10

Jest to jedna z książek z serii "Poczytajki pomagajki", która ma na celu pomóc dzieciom szykującym się do pójścia do szkoły czy przedszkola zrozumieć pewne ważne kwestie, na przykład że każdy jest inny i zasługuje na szacunek.
"Sama. Listy z piwnicy" to historia Kariny, której rodzice się rozstali. Mama co dwa tygodnie urządza sobie domowe SPA, jednocześnie robiąc porządki. Kobieta nie lubi starych rzeczy, dlatego brutalnie rozdziela Karinkę z zabawkami i wynosi je do piwnicy. Dziewczynka pisze więc listy do swoich zabawek-przyjaciół, jednocześnie pytając, czy spotkali oni może jej tatę i czy znajdzie się miejsce w piwnicy i dla niej, jeśli mama urodzi nowe dziecko?
Można z tej historii dużo wyciągnąć. Podejmuje temat rodziny niepełnej, w której dzieci czasem czują się niepewnie i nie bardzo rozumieją, dlaczego jeden z rodziców mieszka gdzie indziej. Zdecydowanie można tę historię wykorzystać przy rozmowie z najmłodszymi o ich własnej sytuacji czy też o tym, co dzieje się w rodzinach ich kolegów i koleżanek.
Ilustracje są kolorowe i bogate. Może nie jakieś najpiękniejsze, ale raczej udane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz